Коркыт Ата исемендәге Кызылордин университетында «Төбәк икътисадын үстерүнең актуаль проблемалары» халыкара фәнни-гамәли конференциясе

2024 елның 9 апрелендә Казахстан Республикасының Коркыт Ата исемендәге Кызылордин университетында «Төбәк икътисады үсешенең актуаль проблемалары» халыкара фәнни-гамәли конференциясе узды.

Әлеге конференция эшендә онлайн-форматта Казан ДАУ икътисад институтының түбәндәге хезмәткәрләре катнашты:

Икътисад институты директоры, э.ф.к., доцент Низаметдинов Марат Мингали улы;

Бухгалтерлык хисабы һәм аудит кафедрасы мөдире, э.ф.д., профессор Клычова Гүзәлия Сәлих кызы;

Икътисад һәм җитештерүне оештыру кафедрасы мөдире, э.ф.д., профессор Мөхәммәтгалиев Фәрит Нургали улы «Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексы үсешенең заманча трендлары»доклады белән;

Бухгалтерлык хисабы һәм аудит кафедрасы доценты, э.ф.к.,  Исхаков Альберт Таһир улы «Татарстан Республикасы сөт терлекчелеге мисалында төбәкнең азык-төлек иминлеген тәэмин итү өчен авыл хуҗалыгы оешмаларының хуҗалык эшчәнлеге нәтиҗәләрен фаразлауда фактор анализы»доклады белән.

Әлеге конференциядә Региональ икътисадны үстерүнең актуаль мәсьәләләре каралды.

Коркыт Али исемендәге Кызылордин университетының хөрмәтле коллегаларына халыкара фәнни-гамәли конференциядә катнашу, яңа актуаль белемнәр һәм мәгълүмат алмашу мөмкинлеге өчен рәхмәт белдерәбез.