РГДУда V югары уку йортлары арасындагы «Яшь галимнәр мәктәбе галим тормышыннан бер көн: көндәлеклеклек, коммуникацияләр, мәгънәләр»

6 апрельдә Россия дәүләт гуманитар университетында (РГГУ) V югары уку йортлары арасында Яшь галимнәр мәктәбе узды.

Чакырылган лектор сыйфатында чарада Философия һәм хокук кафедрасы доценты Дарья Алексеевна пинаева катнашты, ул «Планлы инновацияләр: 1950-1960 елларда СССРда массакүләм уйлап табу һәм рационализаторлыкны үстерү» темасына лекция белән чыгыш ясады, ул РФФның 23-28-00697 номерлы фәнни проектын гамәлгә ашыру кысаларында эшләнгән. Чараны оештыручы булып РГДУның Россия фән тарихы һәм фәнни-технологик үсеш үзәге директоры – тарих фәннәре докторы, профессор Долгова Евгения Андреевна чыгыш ясады. Лекторлар һәм экспертлар сыйфатында шулай ук тарих фәннәре докторы, профессор М. В. Грибовский, тарих фәннәре докторы., профессор Л. Н. Мазур һәм башка галимнәр чыгыш ясый.

Мәктәп Ютуб платформасына туры трансляция белән онлайн форматта эшләде. Теләге булган һәркем сылтама буенча мәктәп эше белән таныша ала https://www.youtube.com/watch?v=aKV1qw6VZ2o