«Россиянең Яшь агролидерлары»III Бөтенроссия конкурсы

«АПК һәм балыкчылык мәгариф учреждениеләре ассоциациясе» коммерциячел булмаган оешмасы, «Россия дәүләт аграр университеты – К.А. Тимирязев исемендәге МАХА» федераль дәүләт бюджет югары белем бирү учреждениесе һәм «Россия авыл хуҗалыгы Банкы» АҖ «Россиянең Яшь агролидерлары» III Бөтенроссия конкурсын уздыру турында игълан итәләр, ул Россия Федерациясе югары белем бирү оешмаларында белем алучы студент-аграрийларның потенциалын ачуга юнәлтелгән.

Конкурсның этаплары, вакыты һәм урыны

Конкурс өч этапта үткәрелә: гаризаларны теркәү һәм тапшыру, гаризаларны сайлап алу һәм финал.

Беренче этап – теркәлү һәм гаризалар бирү 2023 елның 10 сентябренә кадәр үткәрелә.

Беренче этап платформада теркәлүдән гыйбарәт https://svoevagro.ru/

Икенче этап –  гаризалар сайлап алу, 2023 елның 10-15 сентябрендә үткәрелә.

Конкурсның өченче этабы финалы – 2023 елның 05-08 октябрендә Россиянең «Алтын көз»агросәнәгать күргәзмәсе кысаларында узачак.

Конкурс финалын үткәрү урыны – Мәскәү шәһәре.

Конкурсның финалы көндезге форматта конкурс һәм белем бирү-эшлекле программалар үткәрүдән гыйбарәт.

Конкурс үткәрү турында тулырак мәгълүмат конкурс үткәрү турында нигезләмәдә китерелә.