Россия авыл хуҗалыгы банкы Казан дәүләт аграр университеты өчен студентлар проектларына ярдәм итү концепциясен тәкъдим итте.

2023-2024 нче еллардагы уку сезонының башлануы белән Россия авыл хуҗалыгы банкыннан Амбассадорлар клубы бизнес-партнерлар ярдәмендә студентларга менторлы ярдәм күрсәтү сервисын башлый. “Мин Агрода” платформасында югары һәм урта уку йортлары студентлары проектларына ярдәм итү буенча сервис – “Цифрлы профиль” эшли башлаячак. Яңа концепция кысаларында студентлар үз проектын тәкъдим итә алачак, шулай ук агросферадан килгән ментор яки эксперт таба алачак, алар яшь аграрийларга идеяне реаль бизнес таләп итәчәк продукциягә кертергә ярдәм итәчәк.

Яңа сервис август аенда эшли башлаячак. Аннан югары уку йортларының һәм ссузларының студентлары файдалана ала. Моның өчен платформадагы цифрлы профильне тутырып, үз проектын тасвирлап, үз мәсьәләсен һәм потенциаль экспертларны күрсәтеп, консультация алырга сорау калдырырга кирәк. Интеллектуаль система барлык сорауларны төркемнәр буенча бүлештерә, аннары гаризалар студентлар белән эшләрдә катнашырга һәм аларның сорауларына җавап бирергә әзер икәне компанияләргә җибәрелә. Менторлар арасында компанияләр вәкилләре, югары уку йортлары укытучылары һәм стартаптар җитәкчеләре бар.