Россия Авыл хуҗалыгы министрлыгының үсемлекчелек, механикалаштыру, химияләштерү һәм үсемлекләрне яклау Департаментының директоры Роман Некрасовның Казан дәүләт аграр университетының Агробиотехнопаркына эш сәфәре.

Татарстан Республикасына эш сәфәре кысаларында Россия Авыл хуҗалыгы министрлыгының Үсемлекчелек, механикалаштыру, химияләштерү һәм үсемлекләрне яклау департаментының директоры Роман Некрасов 23 июньдә Казан дәүләт аграр университетының Агробиотехнопаркында булды.
Аны Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Зяббаров озатты.

Кунакларны Агробиотехнопарк базасында гамәлгә ашырылучы төп нәтиҗәләр һәм проектлар, инфраструктура объектлары белән таныштырдылар. 2022 елда Агробиотехнопаркның 100 га территориясенә тагын 111 гә өстәлә һәм хәзер гомуми җир мәйданы 211 га тәшкил итә. 2000 дән артык тәҗрибә нигезләнгән, авыл хуҗалыгы культураларының перспективалы сортларына селекция һәм орлыкчылык алып барыла.

ТР ФА мөхбир әгъзасы, Казан өлкәсенең Гомуми игенчелек, үсемлекләрне яклау һәм селекция кафедрасы мөдире Радик Сафин авыл хуҗалыгы культураларын саклауның биологик ысуллары, минималь углерод эзләре белән икътисадлы оптимлаштырылган игы иклаштырылган игы системалары, топырак уңа уңаларын арттыруны күтәрне күтәрне күтәргә алаучы һәм перспективалы төрләрләрен булдәге турында сөйләкләре турында сөйләү турында сөйләде.

Күбрәк фотосурәтләр: https://vk.com/album-200997192_293977567