Россия мәгариф күзәтчелеге инициативасы буенча үткәрелгән 2023 елгы бәйсез сыйфат бәяләүдә катнашучы сертификаты

Казан дәүләт аграр университеты Россия мәгариф күзәтчелеге инициативасы буенча уздырылган 2023 елгы бәйсез сыйфат бәяләүдә катнашучы сертификаты алды. Сертификат югары уку йортының белем бирү эшчәнлеге алып бару шартларының сыйфатын бәйсез бәяләү кысаларында ирешкән югары нәтиҗәләрен раслый.

Бәйсез бәяләү нәтиҗәләре университетның түбәндәге категорияләрдәге күрсәткечләре:

Белем бирү эшчәнлеген алып барудан канәгатьлек 98,15%;

Мөмкинлекләре чикле кешеләр өчен хезмәтләр 100%;

Белем бирү эшчәнлеге шартларының уңайлылыгы-97%;

Персоналның игелеклелеге һәм әдәплелеге 99,2%;

Мәгълүматның ачыклыгы һәм ачыклыгы 98,88%. Шулай итеп, Казан дәүләт аграр университеты белем бирүнең югары сыйфат стандартларына туры килүен уңышлы күрсәтте. Бу казаныш югары уку йортының үз студентларына сыйфатлы белем бирүне дәвам итүен раслый, аларны укыту һәм үстерү өчен уңайлы шартлар тудыра.