Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының танылган галим-урманчысына багышланган экспозицияләр

2024 елның 21 мартында Казан дәүләт аграр университетында урман көненә багышланган бәйрәм чарасы узды.

1922 елда Казан дәүләт университетының урман факультеты Авыл хуҗалыгы һәм урман хуҗалыгы институты составына кертелә. 1926 елда урман факультетын тәмамлаучылар арасында булачак СССР Фәннәр академиясе академигы, химик-органик Арбузов Борис Александрович була.

73 елдан соң мөстәкыйль урман хуҗалыгы һәм экология факультеты торгызылган. Безнең югары уку йортының баш музее кунаклары Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының танылган галим-урманчысына багышланган экспозицияне җентекләп өйрәнделәр. Рәхмәт сүзләре экскурсовод адресына да әйтелде.