Студентларның «Без – ул дөнья»программасы вәкилләре белән очрашуы

Без – ул дөнья!

2022 елның 24 маенда Казан дәүләт аграр университетының Икътисад институтында 2 курс студентлары «Без — ул дөнья»программасы вәкилләре белән очраштылар. Чыгыш белән очрашуны КФУ хезмәткәре, этнология музеен саклаучы Мингалиев Арслан Хәйретдин улы ачып җибәрде, аннары Фәттахова Әдилә Айрат кызы — «Без — ул дөнья» республика программасы администраторы, Балашов Илья Николаевич — Татарстан Республикасында Террорчылыкка каршы комиссия аппаратының яшьләр ярдәмчесе, Измайлов Дамир Гаян улы — Татарстан Республикасында Террорчылыкка каршы комиссия аппаратының яшьләр ярдәмчесе вазыйфасына кандидат студентлар белән интерактив әңгәмә үткәрделәр, анда креатив куелган бурычларны хәл итәргә һәм хәлдән чыгу юлларын табарга кирәк иде. Әлеге очрашулар студентларга киләчәктә тирә-юньдәгеләрнең деструктив үз-үзләрен тотышына бирешмәскә һәм бәхәсле ситуациягә ничек керергә, шулай ук яшьләр арасында тискәре хәрәкәтләргә тартылмаска ярдәм итә.