«Студентларны хокукый тәрбияләү»темасы кысаларында Казан дәүләт аграр университетының беренче курс студентлары очрашуы

2022 елның 23 сентябрендә Казан ДАУда университет студентлары Татарстан Республикасы Президенты администрациясенең коррупциягә каршы идарә итү бүлеге мөдире – Шрша Равия Бәдретдинова һәм «Бирмәскә-алмаска!» республика Яшьләр коррупциягә каршы программасы җитәкчесе Зөфәрова Элинә Эльдар кызы белән очрашу узды.

Чараны укыту-тәрбия эше һәм яшьләр сәясәте проректоры А.В. Дмитриев ачты. Студентлар белән әңгәмә барышында Равия Бәдертдин кызы коррупция, коррупция өчен җаваплылык турындагы актуаль мәсьәләләргә кагылды, шулай ук практикадан мисаллар китерелде. Студентлар зур кызыксыну белән тыңладылар һәм актив сораулар бирделәр.

Очрашуда Элина Илдаровна студентка уку йортыннан бирелергә тиешле мөмкинлекләр турында, коррупциягә юлыксаң, кая мөрәҗәгать итәргә булуы турында сөйләде.