Студентларыбызның грант проектлары

🟡Икътисад институты студенты Алия Әхмәтшина, «Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлешендә белем алучы, укучыларның торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә белем дәрәҗәсен күтәрүгә юнәлдерелгән «Торак дәресе» белем бирү программасы проектын уңышлы тормышка ашырды. Проектны гамәлгә ашыру Россия яшьләре ярдәме белән мөмкин булды.Грантлар.

🟡22 декабрьдә «Уютный дом» идарәче компаниясенең торак-коммуналь хуҗалык музеенда проект җиңүчеләрен һәм призерларын бүләкләү тантанасы узды .

🟡РФ Дәүләт Думасы депутаты Марат Нуриев проектта катнашучылар өчен Россиядә бу тармакка багышланган бердәнбер музей булган торак-коммуналь хуҗалык музее буенча экскурсия үткәрде. Балалар Казанда торак-коммуналь хуҗалыкның барлыкка килү тарихы, төрле чорлардагы көнкүреш һәм инженерлык инфраструктурасы белән таныштылар.

🟡«Финалга кадәр барып җиткән егетләр-кызлар  —  барысы да җиңүчеләр, чөнки алар озын юл үттеләр — дүрт айлык белем бирү программасы. Безнең катнашучылар проект кысаларында алган белемнәрне олы тормышта кулланырлар дип өметләнәбез. Без аларның грамоталы торак хуҗалары булуларын һәм үз йортыбыз, ишегалдыбыз язмышына битараф булмавын бик телибез», — дип билгеләп үтә «Торак дәресе» проекты җитәкчесе Алия Әхмәтшина.

🟡Җиңүчеләр һәм призерлар истәлекле дипломнар һәм «Торак дәресе»проектының кыйммәтле призлары белән бүләкләнделәр. Егетләрнең уңышлары белән горурланабыз!🏆🥳