Студентлар техниканы җыештыру башлануга әзерлиләр

Агерҗе районының Терси авылында, «Нәүрүз» ҖЧҖдә АК БАРС МТК-дә («АК БАРС» машина-технология компаниясендә) практика үтүче механизация һәм техник сервис институтының 3 курс студентлары Фәйзрахманов Риназ, Губайдуллин Марат, Мифтахов Марат техниканы җыештыру башлануга әзерлиләр.

Практика кысаларында алар заманча авыл хуҗалыгы машиналары һәм җиһазлары белән кыйммәтле эш тәҗрибәсе алалар. Алар тракторларны, комбайннарны һәм башка авыл хуҗалыгы машиналарын эксплуатацияләү һәм техник хезмәт күрсәтү үзенчәлекләрен өйрәнәләр.

Студентлар шулай ук кырда эшне планлаштырырга һәм оештырырга, технологик процессларны һәм куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәргә өйрәнәләр. Алар киләчәктә һөнәри эшчәнлекләрендә ярдәм итәчәк кыйммәтле белемнәр алалар.

Казан дәүләт аграр университеты үзенең студентлары белән горурлана һәм практика үткәрү мөмкинлеге өчен АК БАРС МТК һәм «Нәүрүз» ҖЧҖнә рәхмәт белдерә. Без ышанабыз, бу практика безнең студентлар өчен файдалы тәҗрибә булачак һәм аларга киләчәктә профессиональ бурычларны уңышлы үтәргә булышачак.