«Студентлар язы — 2023» Татарстан Республикасы студентлар иҗаты республика фестиваленең гала-концерты

2023 елның 12 маенда «УНИКС» концерт залында «Студентлар язы-2023»Татарстан Республикасы студентлар иҗаты республика фестиваленең гала — концерты узды. Чарада төрле конкурс юнәлешләре буенча студентлар коллективлары катнашты, шул исәптән вокаль, инструменталь, бию, театр, оригиналь жанр, мода, медиа, видео һәм арт.

Казан ДАУ шулай ук фестивальдә катнашты һәм кече югары уку йортлары арасында 2 дәрәҗә диплом яулады. Безнең студентлар үз номинацияләрендә аерым дипломнар алдылар. Аерым алганда, «Видео» номинациясендә 3 дәрәҗә диплом белән Казан дәүләт аграр университетының «LOOK» медиаүзәге җитәкчесе Ногуманов Алмаз бүләкләнде. «Медиа» номинациясендә 3 дәрәҗә диплом белән «LOOK»медиаүзәгенең старостат җитәкчесе һәм копирайтеры Галиуллина Разиля бүләкләнде. 2 дәрәҗә Дипломны Вокаль номинациясендә Vox вокаль коллективында катнашучы Аделина Гыйләҗева алды. «Инструменталь» номинациясендә мактаулы 3 урынны «Ключ на 13» инструменталь коллективы алды, аның составында Шакиров Ралиф, Калинина Ирина, Иванов Даниил, Липатов Вадим һәм Климец Софья бар иде.

Моннан тыш, «Иң яхшы яшь режиссер» махсус бүләге Майоров Никитага бирелә.

Барлык призерларны котлыйбыз һәм алга таба иҗади уңышлар телибез!

Гомумән алганда, «Студентлар язы-2023» Татарстан Республикасы студентлар иҗаты республика фестиваленең гала—концерты югары дәрәҗәдә узды һәм тамашачыларга онытылмаслык тәэсирләр бүләк итте.