“Авыл хуҗалыгы прогизводствосаның С категорияле тракторчы-машинисты” ӨПУ программасы буенча белем алучы студентлар имтиханы

15.12.2023 елда Механизация һәм техник сервис институтында авыл хуҗалыгы прогизводствосаның С категорияле тракторчы-машинисты программасы буенча белем алучы студентлар имтиханы узды.

Комиссия составында: МһәмТСИ директоры В. М. Медведев; «Агро-сервис» ҖЧҖнең гарантия бүлеге җитәкчесе Кара Р. М; «Россия Студентлар Отрядлары» ҖЧҖнең Татарстан төбәк бүлеге җитештерү юнәлеше җитәкчесе В. В. Братухин; «Машиналарны эксплуатацияләү һәм ремонтлау» кафедрасы доценты А. В. Матяшин; Казан ДАУ югары белем бирү федераль дәүләт бюджет учреждениесенең кластер белем бирү һәм проектлар белән идарә итү үзәге җитәкчесе Р. Н. Хафизов; «Тракторлар, автомобильләр һәм технологик процесслар куркынычсызлыгы» кафедрасы доценты И. Н. Гаязиев; «Тракторлар, автомобильләр һәм технологик процесслар куркынычсызлыгы» кафедрасының өлкән укытучысы Нурмиева А.А. уку вакытында алган белемнәрен бәяләде.

Имтихан С категорияле тракторларны төзү һәм техник хезмәт күрсәтү буенча теоретик өлештән һәм трактодромда трактор йөртүнең гамәли өлешеннән тора.

Студентлар машина йөртү теориясе һәм практикасы буенча искиткеч нәтиҗәләр күрсәттеләр. Имтиханда шулай ук мәшгульлек үзәге вәкилләре дә катнашты, алар имтиханны оештыруны югары бәяләделәр

Барыгызны да имтиханны уңышлы тапшыруыгыз белән котлыйбыз!