ТР Росреестр Идарәсенең күчемсез милекне дәүләт теркәве бүлеге башлыгының инвестицион проектлар буенча урынбасары чыгышы

5 мартта Казан дәүләт аграр университетының җир төзелеше һәм кадастрлар кафедрасы студентлары алдында кураторлык сәгате вакытында Росреестрның Татарстан Республикасы идарәсе инвестицион проектлар буенча күчемсез милекне дәүләт теркәве бүлеге башлыгы урынбасары, Татарстан Республикасы хокукларын дәүләт теркәүчесе Мөхәммәтгалиева Энҗе Исмәгыйдан кызы чыгыш ясады.

Очрашу барышында ул булачак белгечләргә Росреестрга эшкә урнашу мөмкинлекләре, шулай ук дәүләт учреждениесендә эшләүнең өстенлекләре турында сөйләде. Хәзерге вакытта Росреестрда яшь белгечләр өчен күп санлы вакансияләр барлыгын искә алды. Ул шулай ук дәүләт оешмасында эшләүнең тотрыклылык, социаль гарантияләр һәм карьера үсеше мөмкинлеге кебек өстенлекләре барлыгын билгеләп үтте.

Моннан тыш, ул Росреестрда вазифага кандидатларга нинди таләпләр куелуы һәм эшкә ничек сайлап алу мөмкинлеге турында сөйләде. Ул билгеләп үткәнчә, Росреестр хезмәткәре булу өчен геодезия, картография яки җир төзелеше өлкәсендә югары белем алырга кирәк. Шулай ук әлеге өлкәдә эш тәҗрибәсе булырга һәм Россия Федерациясенең кадастр һәм күчемсез милеккә хокукларны теркәү өлкәсендәге законнарын белергә кирәк.

Очрашу ахырында студентлар сораулар бирделәр. Энҗе Исмәгыйдан кызы барлык сорауларга да җавап бирде һәм студентларга уңышлы уку һәм алга таба Росреестрда карьера ясауларын теләде.