«Тәрбия осталары» проекты

«Тәрбия остасы» программасы яшьләрнең төп идеяләрен һәм тәрбияне коллектив проект эшчәнлеге аша үзләштерүгә, шулай ук процесста катнашучыларның барысы арасында — студентлар, укытучылар, оештыручылар һәм университет администрациясе арасында үзара аңлашуга һәм үзара бәйләнешкә игътибарны юнәлтә.

Казан ДАУ хезмәткәрләре «Тәрбия осталары» программасының көндезге өлешенең Казан этабында катнаштылар, ул 20-22 сентябрьдә узды. Катнашучылар лекцияләр, дискуссияләр, презентацияләр, тренинглар һәм эшлекле уеннар, шулай ук университетларда яшьләр сәясәтен һәм тәрбия эшчәнлеген гамәлгә ашыру тәҗрибәсе һәм практикалары белән алмашуның төрле форматларында булдылар. Бу марафон Форсайт һәм яшьләр сәясәтен һәм тәрбия эшчәнлеген гамәлгә ашыруның юл карталары проектларын яклау белән тәмамланды. Соңгы чара 2023 елның ноябрендә Томскида узачак, анда катнашучылар үз эшләнмәләрен фән һәм югары белем министрлыгының экспертлар берләшмәсенә тәкъдим итәчәк.