Узган уку елына йомгак ясау буенча кураторлар белән киңәшмә

30 сентябрьдә Казан дәүләт аграр университетында университет җитәкчелегенең кураторлар белән узган уку елына йомгак ясау буенча киңәшмәсе булды.

Казан ДАУ ректоры Айрат Вәлиев җыелганнарга сәламләү сүзендә тәрбия эшен көчәйтергә һәм аны системалырак итәргә кирәклеген ассызыклады. «Һәр куратор һәр студентны һәм аның турында бөтен мәгълүматны белергә тиеш», — дип ассызыклады Айрат Рәсимович.

🟧Укыту-тәрбия эше һәм яшьләр сәясәте проректоры Андрей Дмитриев Казан дәүләт аграр университеты студентларының сораштыру нәтиҗәләрен тәкъдим итте, алар гомумән университетта тәрбия эшеннән канәгать булуларын күрсәтте. Шулай ук Андрей Владимирович Россиядә һәм дөньяда хәзерге шартларда конкрет бурычларны яңгыратты. «Студентларны уңай көн тәртибенә җәлеп итәргә кирәк», – дип билгеләп үтте ул.

Оештыру-тәрбия эше һәм яшьләр сәясәте идарәсе башлыгы Раил Хөсәенов студентлар советы һәм аның бүлекчәләре турында сөйләде.

🟧Киңәшмә кысаларында бүләкләр һәм Рәхмәт хатлары тапшырылды. Күпьеллык тәрбия эше өчен Казан ДАУның 100 еллыгына медаль белән Мостафин Әнәс Әмин улы бүләкләнде.

Университет исеменнән рәхмәт хатлары иң яхшы кураторларга тапшырылды:

Абрамова Галина Виктор кызына

Вәлиева Гөлнара Әнәс кызына

Егоров Леонид Михаил улына

Михайлова Лилия Валериковнага

Нуриева Регина Ирек кызына

Сабирова Разинә Мавлетгәрәй 4кызына

Сафиуллин Нияз Азат улына

Киңәшмә ахырында ректор кураторларның сорауларына җавап бирде һәм аларга эше өчен рәхмәт белдерде.