Укучыларны түләүле укудан түләүсез укуга күчерү буенча комиссия утырышы 2024 елның 29 гыйнварында 11:30-та

Түләүле укудан бушлай укуга күчерергә дәгъва итүче укучыларга гариза бирү өчен институтларның директоратларына (факультет деканатларына) мөрәҗәгать итәргә кирәк. Вакантлы бюджет урыннары турында мәгълүмат: вакантлы урыннарга сылтама.

Кызыксынучы студентларга билгеләнгән үрнәктәге гаризаны сылтама нигезендә тутырырга кирәк һәм анда «Казан дәүләт аграр университеты» федераль дәүләт бюджет югары белем бирү учреждениесендә укучыларның түләүле укудан бушлай укуга күчү тәртибе һәм очраклары турындагы нигезләмәгә ярашлы рәвештә түләүсез уку формасына күчү нигезләмәсен билгеләргә кирәк: Положениегә сылтама.

Гаризага зачет китабының ксерокопиясен кушарга кирәк, шулай ук, әгәр вакантлы бюджет урынына күчерү өчен нигез булып студент гаиләсенең социаль хәле, әлеге хәлне раслаучы барлык кирәкле документлар һәм белешмәләр тора икән. Гаризага укучының соңгы ике елда уку, фәнни, спорт һәм иҗтимагый эшчәнлектә уңышларын раслаучы документлар кушылырга мөмкин. Документларны институт (факультет) деканатларына түләүле укудан бушлай укуга күчү буенча комиссия утырышы билгеләнгән көнгә кадәр тапшырырга кирәк.