Университет музейларының роле искиткеч зур!

Безнең музейларда тарих байлыгы гына түгел, ә студент яшьләрен һәм авыл хуҗалыгы профессионалларын тәрбияләүдә зур потенциал да яшеренгән. Без югары уку йортының берничә буын күренекле галимнәре һәм укытучыларының хезмәтләрен күрсәтергә омтылабыз — аларның дәресләре, аларның мирасы, фән һәм мәгариф үсешенә керткән өлешләре.

Республика агросәнәгать комплексының барлыкка килүен һәм аның тарихын чагылдырып, без үткәнне генә түгел, ә безнең өлкәнең бүгенгесен һәм киләчәген аңлауны да формалаштырабыз. Музейлар – безнең университет һәм Татарстан Республикасы өчен илһам һәм горурлык чыганагы.

Күпмилләтле илебезнең төрле почмакларыннан безгә килгән барлык кунакларга без бик шат! Мәдәниятләр арасында күперләр төзү, белем һәм идеялар белән уртаклашу – безнең миссиябез.

Әгәр безгә кунакка килсәгез, без сезгә мәдәни мирасыбызны, безнең кыйммәтләребезне һәм дөньяны күрүебезне формалаштыручы уникаль тарихыбызны күрсәтергә шат булырбыз! 💚