Хезмәтне саклау белгече белән очрашу

Хезмәтне саклау белгече А.А. Нуриев студентлар тулай торагы старосталары һәм СИХ (студентлар иминлеге хезмәте) хезмәткәрләре белән очрашу үткәрде, анда янгын куркынычсызлыгы белән бәйле мәсьәләләр тикшерелде. Җыелыш 4 октябрьдә узды.

Очрашуда мөһим темалар күтәрелде, шул исәптән сигнал буенча өйрәнү эвакуациясен оештыру һәм янгын сигналы белән бәйле процедуралар. Азат Әхиярович барлык катнашучыларга янгын ситуацияләре килеп чыккан очракта ничек дөрес эш итәргә кирәклеген җентекләп аңлатты.

Без сезнең һәрберегезне җаваплылыкны үз өстенә алырга һәм янгын куркынычсызлыгы мәсьәләләренә аерым игътибар бирергә чакырабыз. Кагыйдәләрне белү һәм гадәттән тыш хәлләргә әзерлек безнең тулай торакның куркынычсызлыгын тәэмин итүнең мөһим аспектлары.

Онытмагыз, сезнең куркынычсызлыгыгыз һәм күршеләрегезнең куркынычсызлыгы сезнең эшегезгә бәйле.