«Эфирда яхшылык»2022 елда Татарстан Республикасы иреклеләр берләшмәсе эшчәнлеген һәм чараларын иң яхшы яктырту буенча массакүләм мәгълүмат чаралары арасында республика конкурсы

Массакүләм мәгълүмат чаралары арасында Татарстан Республикасы иреклеләр берләшмәсе эшчәнлеген һәм чараларын иң яхшы яктырту буенча республика конкурсы старт алды. Конкурс эшләрен һәм конкурска документлар пакетын бирү вакыты – 2022 елның 20 июненнән 10 ноябренә кадәр. Конкурсантлар конкурста катнашу өчен гаризалар материалларын электрон почтага җибәрә dobrort.org@gmail.com к.

Конкурс ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы (алга таба-Яшьләр эшләре министрлыгы) ярдәме белән «Татмедиа» Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы (алга таба – агентлык) белән берлектә «ТР иреклеләре мәгълүмат – ресурс үзәге» автоном коммерциячел булмаган оешма тарафыннан оештырыла. Конкурсның максаты – массакүләм мәгълүмат чаралары һәм җәмәгатьчелек игътибарын ТР иреклеләр берләшмәсе эшчәнлегенә җәлеп итү.

Конкурсның төп бурычлары:

•ММЧда ТР муниципаль Ирекле (волонтер) үзәкләре эшчәнлеген яктырту;

•ММЧда ТР югары уку йортлары базасында оештырылган ирекле (Волонтер) үзәкләрнең эшчәнлеген яктырту;

•ТР территориясендә үткәрелә торган Ирекле (Волонтер) чараларны ММЧда яктырту;

•җәмәгатьчелектә тотрыклы уңай имидж формалаштыру

•ТР Заманча иреклеләр берләшмәсе;

•ТР иреклеләр берләшмәсе эшчәнлеген яктыртучы иң яхшы журналистларны, студентлар массакүләм мәгълүмат чаралары һәм ММЧ редакцияләрен бүләкләү.

Катнашырга түбәндәге номинацияләр буенча мөмкин:

«Интернет-басмаларда һәм вакытлы матбугатта иң яхшы публикация» шәһәр һәм республика массакүләм мәгълүмат чараларында;

«Социаль челтәрләрдә иң яхшы публикация»;

«Иң яхшы телесюжет» шәһәр һәм республика массакүләм мәгълүмат чараларында;

«Радиода иң яхшы мәгълүмат чыгарылышы» шәһәр һәм республика массакүләм мәгълүмат чараларында;

«Студентлар басмалары һәм электрон ММЧ арасында иң яхшы эш»;

«ТР иреклеләр берләшмәсе эшчәнлеге турында иң яхшы видеоролик».