Яшьләр сәясәте һәм тәрбия эшчәнлеге буенча бөтенроссия конгрессы

12-15 декабрьдә Мәскәүдә яшьләр сәясәте һәм тәрбия эшчәнлеге буенча Бөтенроссия конгрессы узды. Чара ВДНХда «Россия» күргәзмәсе һәм Россия Халыклар дуслыгы университеты мәйданчыкларында масштаблы яшьләр вакыйгасы — «Синең адымың — 2023» Бөтенроссия студентлар форумы кысаларында узды.

Конгресста яшьләр сәясәтен һәм тәрбия эшчәнлеген гамәлгә ашыру өчен җаваплы 500дән артык проректор, ведомство карамагындагы югары уку йортлары булган федераль башкарма хакимият органнары вәкилләре һәм федераль округларда Россия Федерациясе Президентының вәкаләтле вәкилләре аппаратлары вәкилләре катнашты.

Конгресс эшендә Казан ДАУның укыту-тәрбия эше һәм яшьләр сәясәте проректоры А. В. Дмитриев катнашты.

Конгресс кысаларында катнашучылар югары уку йортларында тәрбия эшчәнлеген һәм яшьләр сәясәтен гамәлгә ашыру векторларын һәм 2024 елда студентлар берләшмәсе белән үзара эш итүнең актуаль механизмнарын билгеләделәр, шулай ук округ семинар-киңәшмәләренә йомгак ясадылар. Моннан тыш, проректорлар «Твой Ход» форумының студентлар юнәлешләре эшенә йомгак ясауда катнаштылар һәм «Россия»Халыкара күргәзмә-форумында булдылар.