Әгәр дә Сез Казан дәүләт аграр университетында югары белем алырга телисез икән бездә сезнең өчен бик яхшы яңалык бар!

«АГРОСӘНӘГАТЬ комплексы өлкәсендә һөнәри белем бирү системасы педагогы» һөнәри белем бирү программасы ике генә БДИ һәм керү сынаулары предметы булганда югары белем алу мөмкинлеге бирә. Бу бюджет программасына керү өчен җитәрлек балл җыя алмаган кешеләр өчен бик яхшы мөмкинлек.

Кабул итү сынаулары. Мәҗбүри предметлар:

ӨКС-ДВИ (университет тарафыннан мөстәкыйль рәвештә үткәрелә торган профессиональ юнәлештәге өстәмә керү сынавы рус телендә язма имтихан эше формасында оештырыла);

Рус теле;

Сайлау предметлары: физика, тарих, география, җәмгыять белеме, химия, информатика һәм ИКТ, чит тел.

Һөнәри белем бирү программасында көндезге формада уку бәясе 99 500 сум тәшкил итә. Бу бюджет программасында уку бәясеннән шактый түбән, бу программаны күбрәк студентлар өчен ачык итә.

Һөнәри укыту программасы кысаларында сез сайланган өлкәдә сыйфатлы белем һәм практик күнекмәләр алырсыз. Безнең тәҗрибәле укытучыларыбыз сезгә программаны үзләштерергә һәм уңышлы карьера өчен кирәкле белемнәр алырга ярдәм итәчәк.

Университет уңайлы уку өчен барлык кирәкле мөмкинлекләрне бирә, шул исәптән заманча лабораторияләр һәм киң әдәбият сайлаган китапханә. Сез уку процессына тулысынча чума аласыз һәм белемнәрегезне киңәйтә аласыз.

Һөнәри белем бирү программасына документлар тапшыруның соңгы вакыты – 12 август. Мөмкинлекне кулдан ыкындырмагыз! Гариза бирегез һәм уңышлы профессиональ карьера юлын башлап җибәрегез.

Барлык сораулар белән Карл Маркс урамы, 65 адресы буенча урнашкан кабул итү комиссиясенә мөрәҗәгать итегез.