Казан дәүләт аграр университеты берничә ел дәвамында Матвеева Светлана Ефим кызы җитәкчелеге астында халыкара бүлеге төрле илләрдән чит ил абитуриентлары җыелмасын актив алып бара.

Әзерлек факультетының тыңлаучылары “Россия – ислам дөньясы: KazanForum” халыкара икътисади форумының мәдәни программасында катнашты. Форум кысаларында К.Тинчурин исемендәге театрда “Идегэй” спектакленең күрсәтелүе оештырылды.

Рус телен инглиз теле кебек укыту өлкәсендә үз өлешен керткән Динә Җәләева Тәлгать кызы студентларга мәдәният һәм тарих турында да күбрәк белергә мөмкинлек бирүче чарага үзе укыткан группа белән спектакль карарга килде.

Казан университетының әзерлек факультетының тыңлаучылары спектакльләр күрсәтү вакытында чит ил кунакларны озатуда да актив катнаша, бу урыс, гарәп һәм инглиз телләрен өйрәнүче студентлар өчен алыштыргысыз тәҗрибә булып тора.