«100 лидер – киләчәк Татарстан. Level up»

2021 елның 27 мартында икътисад институты директоры урынбасары, икътисад фәннәре кандидаты, Казан ДАУның авыл хуҗалыгы җитештерүен оештыру кафедрасы доценты Әүхәдиев Фаяз Нурислам улы «100 лидер – киләчәк Татарстан. Level up» проектының икенче сезонында бәйсез эксперт сыйфатында катнашты. Ул «Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасы» Берлеге тарафыннан оештырылган.

Проект яшьләрне эшкуарлык эшчәнлегенә җәлеп итүгә юнәлдерелгән һәм талантлы балаларга бизнес-планлаштыруда, команда туплауда, проектларны әзерләүдә белемнәрен арттырырга, шулай ук аларны тормышка ашырырга мөмкинлек бирә. «100 лидер – киләчәк Татарстан. Level up» яшь белгечләрнең финанс грамоталылыгын арттыруга, яшьләрнең игътибарын Татарстан Республикасының социаль әһәмиятле проектларына җәлеп итүгә юнәлдерелгән. 2021 елда сайлап алуда узган катнашучылар өчен көндезге белем бирү модульләре, муниципаль районнарның сәнәгать мәйданчыкларына чыгу, Иннополис шәһәрендә «Power Day» укыту модулен үткәрү, проект белән идарә итү буенча спикерларның чыгышы планлаштырыла.