12 июньдә урман хуҗалыгы һәм экология факультеты студентлары урманчылык һәм урман культуралары кафедрасы ассистенты И.И. Хөснетдинов җитәкчелегендә Россия көнен тарихи урында — Казан Кремлендә билгеләп үттеләр

Тар урамнарда йөргәндә, без бу искиткеч урынның архитектурасы һәм бай тарихы белән ләззәтләндек.

Бу көн безнең өчен истә калырлык, яңа тәэсирләр һәм хисләр белән тулы булды.

Шулай ук студентлар Россия Герое, 2 нче танк ротасы командиры Р.Р. Басков белән очрашу мөмкинлеген дә кулдан .кындырмадылар, ул безгә Ватаныбызны саклау хакына үзенең хезмәте һәм батырлыклары турында сөйләде. Аның тарихы һәм батырлыгы безне рухландырды һәм патриотизмның мөһимлеген һәм үз илен якларга әзерлеген искә төшерде.

Без Россия Герое белән очрашу һәм туган республикабызның уникаль урыны буйлап йөрү мөмкинлеге өчен рәхмәт белдерәбез!