21 майда Казан дәүләт аграр университетының агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институты бинасында “Лилиани” компаниясенең уку сыйныфын ачу тантанасы булды!

21 майда Казан дәүләт аграр университетының агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институты бинасында «Лилиани» компаниясенең уку сыйныфын ачу тантанасы булды.

Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексын инженер-техник тәэмин итү бүлеге башлыгы И.Х. Габбасов, чараны ачып, төбәкнең авыл хуҗалыгы өчен югары квалификацияле белгечләр әзерләү өчен мәгариф учреждениеләре һәм предприятиеләр арасында партнерлыкның мөһимлеген ассызыклады.

Казан ДАУ ректоры А.Р. Вәлиев «Лилиани» ҖЧҖ генераль директорына һәм коллективына дөнья стандартларына туры килгән заманча уку сыйныфы булдырганнары өчен рәхмәт белдерде.

«Лилиани» ҖЧҖ генераль директоры А.В. Налбандян университет җитәкчелегенә сыйныфны булдыруда ярдәм иткәне өчен рәхмәт белдерде һәм уртак эшнең әле башлануын ассызыклады. Бу класс базасында үсемлекчелектә агрологистика буенча белем бирү үзәге булдыру планлаштырыла, анда компания һәм индустрия белгечләре катнашында төрле уку чаралары үткәреләчәк.

Армен Вемирович шулай ук агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институты студентларына мөрәҗәгать итеп, Россия үсемлекчелегендә эшләүнең мөһим перспективалары белән уртаклашты, даими укыту һәм һөнәри үсеш кирәклеген ассызыклады.

Тантана ахырында А.В. Налбандян Казан дәүләт аграр университеты ректоры А. Р. Вәлиевка яңа уку сыйныфының символик ачкычларын тапшырды, бу университет белән «Лилиани» компаниясе арасында нәтиҗәле партнерлыкның башлануын символлаштыра.