Катнаштылар:

1. РТ Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының терлекчелек урынбасары  – Гөлүс Сәлим улы Баязитов
  2. «Славянское поле» Бөтенроссия Сорго һәм соя фәнни тикшеренү институты директоры – Большаков Александр Захарович
  3. КДВМның авыл хуҗалыгы терлекләрен ашату кафедрасы мөдире -Әхмәтҗанова Фирая Казбәк кызы
  4. «Славянское поле» Бөтенроссия Сорго һәм соя фәнни-тикшеренү институты директоры урынбасары – Мөхетдинов Дамир Мөнир улы
  5. «Агробиотехнопарк» УФҖҮ(УНПЦ)  директоры Габбасов Илфат Илдус улы һәм башкалар.

💚 Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Нургали улы Миңнеханов кушуы буенча, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары җитәкчелегендә уку семинары үткәрелде, анда Татарстан Республикасы Агробиотехнопаркы делянкалары шартларында үстерелгән бөртекле һәм шикәр соргосының төрле сортлары күрсәтелде.

🌿 Сортлары аерып алынган

Татарстан Республикасы шартларында үстерергә тәкъдим ителгән бөртекле сорго.

🌿 ТР хуҗалык субьектларының барлык формалары өчен тәкъдим ителгән шикәрле сорго — славян өй яны базары тәкъдим ителгән.

🌿 әлеге сортларны игү турында сөйләнелгән.

🌿чыршы ашлык һәм соргоның яшел массасыннан төрле азыкларның югары продуктлы сөт терлекләренең продуктивлыгына йогынтысы турында сөйләде.

🌿 әлеге сорго сортларыннан терлек азыгының үзкыйммәте кимүе һәм бер үк вакытта сөт терлекчелегендә сыйфат күрсәткечләренең яхшыруы турында сөйләнде.