Казан дәүләт аграр университетының урман хуҗалыгы һәм экология факультетында кураторлык сәгате вакытында 1 һәм 2 курс студентлары белән университетыбыз психологы Сөнгатова Нурсия Тәлгать кызы белән очрашу узды.

Түбәндәге темалар күтәрелде:

-«Психологның роле һәм психологик консультациянең кыйммәте»

– «Имтиханнар алдыннан стресска чыдамлык»,

– “Ничек депрессиягә бирелмәскә»,

– “Суицид нәрсә ул һәм бу мизгелгә ничек юл куймаска»,

-“Якыннарыбыз белән гармонияле мөнәсәбәтләр»,

-“Уңай үзгәрешләр телисең икән, үзеңнән башла»,

– «Шалыкны ничек тоярга һәм ышанычлы булырга»

Хәзерге Ватан шартларында тәрбияләүнең максаты-шәхеснең үз-үзен үстерүгә ихтыяҗын һәм сәләтен үстерү, теләсә нинди тормыш ситуацияләрендә җиңел аралаша белү.

Бу очрашуның кыйммәте  – булган проблемаларны актуальләштерергә һәм тормышта активлык мотивациясен арттырырга мөмкинлек бирә.

Балалар кызыксынып тыңладылар, фикер алышуда катнаштылар, сораулар бирделәр. Уен формасындагы хәлләрне дәрт һәм энтузиазм белән күрсәттеләр, үзләре дөрес карарлар таптылар.