Безнең студентлар Татарстан Республикасында югары уку йортларының кече төркеме арасында гомуми зачетта мактаулы 2 урынны, гомуми программада 3 урынны һәм сайлап алу көннәрендә 11 призлы урынны алдылар.

Ә Кемерово шәһәреннән балалар Россиянең аграр вузларының ачык студентлар иҗаты фестивалендә 11 призлы урын алып кайттылар.

Аларның катнашуы һәм уңышлы нәтиҗәләре бөтен югары уку йорты өчен горурлык һәм шатлык өчен сәбәп булып тора.

Студентлар иҗат клубы “Бергә” югары дәрәҗәдә оештыру һәм команда рухы күрсәтә, бу аларга башка югары уку йортлары белән конкуренциядә уңышларга ирешергә мөмкинлек бирә.

Мондый җиңү һәр катнашучының коллектив хезмәте, үзсүзлелеге һәм намуслылыгы нәтиҗәсе булып тора. Ул югары уку йорты студентларының академик потенциалга ия булуларын гына түгел, ә укудан тыш эшчәнлектә уңышларын да күрсәтүләрен раслый.

Ректорат «Бергә» студентлар клубын лаеклы җиңүе белән чын күңелдән котлый һәм барлык катнашучыларга тырышлыклары һәм университетка тугрылыклары өчен рәхмәт белдерә.

Мондый казанышлар студентның киләчәктә үсеше һәм уңышлары өчен стимул булыр дип өметләнәбез.