AgroCode 2022 старты: хакатонның төп агротехнологик бурычлары – Яңа терруарлар эзләү һәм ветеринарларга ярдәм

Өченче онлайн-хакатон AgroCode Hack һәм студентлар Data science-AgroCode Data Science Cup чемпионатына гаризалар кабул ителә башлады. Ике ярышның да финалы 2022 елның 16-18 сентябрендә узачак, ә приз фонды 1,4 млн сум тәшкил итә.

AgroCode Hack – өченче онлайн agrotech-хакатон, аны Россия авыл  хуҗалыгы банкы AgroCode Hub берләшмәсе белән берлектә уздыра. ИТ-белгечләргә агроиндустриянең 3 технологик бурычының берсен хәл итәргә тәкъдим ителә. Хакатонда өч-биш кешедән торган командалар да, шәхси катнашучылар да катнаша ала: frontend – һәм backend-эшләүчеләр, Data science-, ML – һәм Computer vision-белгечләр һәм Россиянең теләсә кайсы почмагындагы ИТ — өлкәнең башка хезмәткәрләре. Финалга сайлап алу нәтиҗәләре буенча барлыгы 30 команда узачак. Катнашу өчен гаризаны 2022 елның 6 сентябренә кадәр RSHB DIGITAL сайтында бирергә мөмкин.

Катнашучыларга AgroCode Hack 40 сәгать эчендә өч технологик бурычның берсен сайлап хәл итәргә туры киләчәк:

1.Хакатонның партнеры, «Ростсельмаш» ДК, уңыш җыйганда комбайн өчен йөк транспорты кузовы чикләрен билгеләү алгоритмын эшләргә тәкъдим итә. Нәтиҗә: кузовның югары чиге үзәгенең координаталарын күрсәтүче прогрнамма  булырга тиеш

2.«Агроинтеллект» ның бурычында катнашучыларга фермаларда сыерлар авыруларының законлылыгын ачыкларга һәм дәвалауның иң нәтиҗәсез беркетмәләрен билгеләргә кирәк. Катнашучылар аналитик модель эшләргә һәм башлангыч кодны тәкъдим итәргә тиеш.

3. Terroir Concept ның азык-төлек бурычы Краснодар краенда виноград үстерү өчен перспективалы җирләрне эзләү сервисын эшләүдә тора. Бу сервиста кулланучы гамәлдәге берничә йөзем хуҗалыгын сайлап алу мөмкинлегенә ия булырга тиеш, ә туры килә торган табигый характеристикалары булган территорияләр Краснодар крае картасында бүленәчәк. Бүлеп бирелгән территорияләргә “якын булу” чарасына кулланучы анализлана торган табигый характеристикаларның рөхсәт ителгән таралуын сайлауда йогынты ясый ала. AgroCode Data Science Cup чемпионаты югары уку йортлары студентларына исәпләнгән. Чемпионатта катнашучыларның бурычы B2B агро маркеты өчен яңа функция булдыру, үз Фермерлыгың товарлары плейсы булдыру, ә атап әйткәндә, фотографияләр буенча запас частьләр эзләү сайтындагы каталогта тормышка ашыру. Хәзер фермерлык фермерлар өчен 30 дан артык санлы сервис һәм КАРАР БИРӘ: бизнесны модернизацияләү өчен товарлар сату һәм сатып алу, хезмәткәрләр эзләү, ташламалы финанслау, юридик ярдәм һ.б.

Күбрәк мәгълүмат алырга һәм чемпионатка теркәлергә AgroCode Data Science Cup сайтында мөмкин. Гаризалар 6 сентябрьгә кадәр кабул ителә, ә бурычларны хәл итү 15 сентябрьгә кадәр кабул ителә.