Актаныш районының Әнәк авылында Казан ДАУ тәмамлаган М. Ш. Шәймиевка бюст куелды

Бүген ТР Актаныш районының Әнәк авылында Казан ДАУ тәмамлаган, ТР Беренче Президенты, ТР Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәрип улы Шәймиев бюсты куелды, шулай ук «Бабайда кунакта» дип аталган парк ачылды. РФ законнары нигезендә совет традицияләрен торгызучы, Россия Хезмәт Герое исеме белән бүләкләнгән М.Ш. Шәймиевнең ватанында бюст куелды.

Бу вакыйганы билгеләп үтәргә республиканың барлык җитәкчелеге, шул исәптән Президент Рөстәм Миңнеханов, Премьер-министр Алексей Песошин, Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Казан мэры Илсур Метшин, шулай ук башка министрлар һәм район башлыклары килде. Төп федераль кунак РФ Президентының Идел буе федераль округындагы тулы вәкаләтле вәкиле урынбасары Игорь Паньшин булды. Әлбәттә, бу чарада М. Ш. Шәймиев үзе дә катнашты.

Бәйрәм чараларында шулай ук Казан ДАУның урман хуҗалыгы һәм урман культуралары кафедрасы профессоры Х. Г. Мусин катнашты. Минтимер Шәрип улы Шәймиевне чын күңелдән котлыйбыз, аңа озын гомер һәм нык сәламәтлек телибез! Ул Казан ДАУның барлык студентлары һәм чыгарылыш укучылары өчен лаеклы үрнәк булды һәм шулай булып кала да.