Авыл хуҗалыгы җитештерүен оештыру кафедрасы яңалыклары

2020 елның 16 мартында «Таяну Ноктасы» телевизион программасында дөнья базарында нефтькә бәяләр кимү һәм рубль курсы кимү проблемалары буенча фикер алышканда авыл хуҗалыгы җитештерүен оештыру кафедрасы мөдире Мөхәммәтгалиев Ф.Н. эксперт сыйфатында чыгыш ясады. Үз чыгышында ул ил икътисадындагы нефтькә бәяләр үзгәрү белән бәйле хәлгә бәя бирде, кризис күренешләренә китергән төп сәбәпләргә тукталды. Ил эчендә чимал материалларын җитештерүне һәм эшкәртүне үстерү һәм импортны алыштыру программасын гамәлгә ашыру зарурлыгына игътибар итте, Татарстан Республикасының «ТАНЕКО» нефть эшкәртү комплексын төзү буенча уңай тәҗрибәсенә һәм төбәкләрнең һәм тулаем илнең социаль-икътисади үсешендә кискен тискәре үзгәрешләрне булдырмауның гаранты булган азык-төлек продуктларын импортлауны алмаштыру буенча агросәнәгать комплексын үстерүнең уңышлы тәҗрибәсенә тукталды.