Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгы белән котлау

Кадерле ветераннар, хөрмәтле коллегалар һәм студентлар!

Сезне якынлашып килүче бәйрәм, Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгы белән котлыйм. Безнең барыбыз өчен дә бу изге бәйрәм.

Җиңү бәясе чиксез зур – ул дистәләгән миллион гомер. Бу геройлар – исемсез һәм билгеле – һәрвакыт безнең белән. Алар турында хәтер илебезнең һәр гаиләсендә яши, буыннан-буынга тапшырыла. Без, яшь буын, ветераннарыбыз, аларның батырлыклары турында истәлекләрне сакларга һәм сакларга гына түгел, ә бу истәлекне якларга да бурычлы.

Казан дәүләт аграр университеты тарихының горурлыгы – сугышның беренче көннәрендә фронтка киткән, яу кырында батырлык һәм каһарманлык күрсәткән, Ватаныбызның көчен һәм батырлыгын данлаган, бүгенге көндә дә илебездә һәм бөтен дөньяда тынычлыкны ышанычлы саклый торган көчле саклау щитын булдырган һәм ныгыткан чыгарылыш сыйныф укучылары һәм укытучылары. Алар арасында ректор Анисимов А. А., Советлар Союзы Геройлары Г. Н. Шәмсетдинов һәм В. А. Григорьев, Кызыл Байрак, Кызыл Йолдыз һәм Ватан сугышы орденнары белән бүләкләнүчеләр: Җиһаншин А. А., Колесов М. А., Садретдинов Ш. Г., Гатин М. Г. һәм башкалар бар.

Кадерле ветераннар! Без һәрвакыт сезгә тигезләшәбез. Безнең өчен Сез – батырлык үрнәге! Сез – тормышның кадерен белергә, аның һәр секундында мәхәббәт һәм дуслыкны сакларга, үз халкын һәм туган илне сакларга кирәк булган үрнәк.

Сезгә чын күңелдән бәхет, ныклы сәламәтлек, якыннарыгызның мәхәббәтен һәм тыныч күк йөзе телим!

Бәйрәм белән, Бөек Җиңү көне белән!

Ректор А. Р. Вәлиев