“Бер дәүләт-бер гаилә» яшь гаиләләрнең иҗтимагый форумы

Чараны оештыручылар — Россия Мәгариф һәм фән Министрлыгы, ЮББ ФДБМУ «МИРЗА-Россия Технология университеты», «Россиянең Яшьләр һәм балалар берләшмәләренең Милли Советы» иҗтимагый берләшмәләре ассоциациясе һәм МДУ информацион-аналитик үзәге.

Форум катнаш форматта (көндезге һәм онлайн) узачак һәм гаилә яшәү рәвеше кыйммәтләрен күтәрүгә, гаилә мөнәсәбәтләрендә рухи-әхлакый традицияләрне саклауга һәм Россия һәм Беларусиянең яшь гаиләләре арасында тәрбияләүгә юнәлдерелгән ачык диалогка әйләнәчәк.

Форум программасы психологлар, юристлар, гаилә мәсьәләләре буенча белгечләр катнашында практикумнар һәм сессияләр үткәрүне, экскурсия программасын күздә тота.  Очрашу нәтиҗәләре буенча гаилә яшәү рәвешенең кыйммәтләрен күтәрергә, гаилә мөнәсәбәтләрендә рухи-әхлакый традицияләрне саклап калырга һәм Берләшкән дәүләтнең яшь гаиләләрен тәрбияләргә мөмкинлек бирәчәк резолюция кабул итү һәм хезмәттәшлек юллары буенча фикер алышу планлаштырылган.

Өстәмә Департамент форум алдыннан, шулай ук катнашучыларны сайлап алу максатыннан «Союздаш дәүләт гаиләсе» исеменә конкурс үт Форумда катнашу өчен Беларусь һәм Россиядән 18-35 яшьлек, никахта торучы (Беларусь һәм Россия гражданнары арасында), җәмәгать оешмалары вәкилләре, катнашучы дәүләтләрдә гаилә институты белән шөгыльләнүче экспертлар һәм белгечләр чакырыла.

Форум программасы психологлар, юристлар, гаилә мәсьәләләре буенча белгечләр катнашында практикумнар һәм сессияләр үткәрүне, экскурсия программасын күздә тота. Очрашу нәтиҗәләрендә гаилә яшәү рәвешенең кыйммәтләрен күтәрергә, гаилә мөнәсәбәтләрендә рухи-әхлакый традицияләрне саклап калырга һәм Берләшкән дәүләтнең яшь гаиләләрен тәрбияләргә мөмкинлек бирәчәк резолюция кабул итү һәм хезмәттәшлек юллары турында фикер алышу планлаштырылган.

Департамент форум алдыннан, шулай ук катнашучыларны сайлап алу максатыннан «Союздаш дәүләт гаиләсе» исеменә конкурс үткәреләчәген хәбәр итә.

Форумны уздыру өчен җаваплы затлар турында контакт белешмәләр:

•Халыкара яшьләр хезмәттәшлеге һәм туризм департаментының бүлек башлыгы урынбасары Родион Роландович, телефон номеры: +7 (495) 547-12-19 (өст. 7227), электрон почта адресы: kokacvrr@minobmauki .gov.ru;

• МИРЗА РТУ  яшьләр сәясәте һәм халыкара мөнәсәбәтләр институтының уку-укыту процессын алып бару бүлеге башлыгы Олинчук Виктория Викторовна, телефон номеры: +7 (985) 573-31-22, электрон почта адресы: olinchuk(^youthrussia.ru.