«Бухгалтер һөнәре – авыл хуҗалыгы җитештерүе белән нәтиҗәле идарә итүнең иң мөһим коралы» профессор Василий Петрович Петров истәлегенә багышланган VIII Халыкара фәнни-гамәли конференция

2020 елның 19 маенда 10.00 сәгатьтә икътисад Институтының бухгалтерлык исәбе һәм аудит кафедрасы базасында профессор Василий Петрович Петровның «Бухгалтер һөнәре – авыл хуҗалыгы производствосы белән нәтиҗәле идарә итүнең иң мөһим коралы» исеменә багышланган VIII Халыкара фәнни-гамәли конференция узды, аның мәйданчыгында 100 дән артык кеше җыелган иде.

Сәламләү сүзе белән Казан дәүләт аграр университетының фәнни-инновация эшчәнлеге белән идарә итү башлыгы, профессор М. Н. Кәлимуллин чыгыш ясады, ул үз-үзеңне изоляцияләү шартларында студентлар өчен мондый чараларны оештыруның мөһимлеген ассызыклады һәм югары уку йортының фәнни эшчәнлегендә уңышка ирешкән бухгалтерлык исәбе һәм аудит кафедрасын билгеләп үтте. Аннары Казан ДАУның «Бухгалтерлык исәбе һәм аудит» кафедрасы мөдире, профессор Г. С. Клычова конференциядә катнашучыларга котлау сүзләре белән чыгыш ясады. Пленар утырышны икътисад фәннәре доценты, профессор Закирова А. Р. ачып җибәрде, «Казан ДАУ бухгалтер исәбе һәм аудит кафедрасының барлыкка килүе һәм үсеше” темасына доклад белән чыгыш ясады. Аннары икътисад фәннәре кандидаты, доцент Нуриева Р.И. “Авыл хуҗалыгында бюджет акчаларын беренчел исәпкә алуны камилләштерү” темасына доклад белән чыгыш ясады, һәм Идел буе дәүләт технология университеты аспиранты Н. Р. Җәләлова (Йошкар-Ола ш.) «Агросәнәгать оешмаларының икътисадый куркынычсызлыгы индикаторлары системасы һәм аларның иң чик күрсәткечләрен билгеләү» темасына доклад белән чыгыш ясады. Пленар утырышны Казан федераль университеты магистранты һәм Казан ДАУ магистранты Уллах Рахим инглиз телендә «Accounting and analytical support of internal management reporting on reclamation works» дигән темага доклад белән тәмамлады. Аннары секция утырышларында эш дәвам итте. Барлык чыгыш ясаучыларга да конференциядә актив катнашкан өчен грамоталар тапшырылачак.