Чит илләрдә белем алу өчен стипендиягә гаризалар кабул итү игълан ителде

Россия Мәгариф һәм фән министрлыгы чит илләрдә Россия югары уку йортлары студентлары һәм аспирантлары өчен РФ Президенты стипендияләрен алуга ачык конкурс игълан итә.

Ел саен россия югары уку йортларының 40 студенты һәм 60 аспиранты уку, стажировка узу, алдынгы чит ил университетларында фәнни тикшеренүләр үткәрү мөмкинлеге ала.

Стипендия уку чыгымнарын каплый, виза рәсмиләштерү, уку урынына кадәр бару һәм кире кайту, яшәү, медицина страховкасы, җирле транспорт өчен түләү, агымдагы чыгымнар.

Уку вакыты – бер семестрдан бер елга кадәр.

Конкурста көндезге бюджет формасы студентлары һәм аспирантлары – РФ гражданнары катнаша ала.

Катнашу өчен гаризалар 30 апрельгә кадәр дәгъва кылучылар укый торган белем бирү оешмалары тарафыннан тапшырыла.

Тулырак мәгълүмат һәм кирәкле документлар исемлеге порталда урнаштырылган: www.ined.ru