DonorSearch проект менеджеры белән очрашу

10 октябрьдә механизация һәм техник сервис институтында DonorSearch проектлары менеджеры Исмәгыйлева Юлия белән очрашу узды.

2023-2024 елларда Татарстан Республикасында «Татарстан Республикасында даими донорлыкны үстерү өчен мотивацион программа»проекты гамәлгә ашырыла. Әлеге проект «Татнефть» хәйрия фонды ярдәме белән, «Татарстан Республикасы Иреклелекнең мәгълүмати-ресурс үзәге» АНО белән партнерлыкта һәм гражданлык җәмгыятен үстерүгә Татарстан Республикасы грантын кулланып үткәрелә һәм үз эченә кан донорларына һәм аның компонентларына ярдәм итү, потенциаль донорлар белән хезмәттәшлек итү буенча комплекслы эшне, шулай ук республикада кан донорлыгына ярдәм итү белән шөгыльләнүче оешмалар белән эшне һәм системалы рәвештә түләүсез кан һәм аның компонентлары донорлыгын үстерү өчен чаралар үткәрү яки планлаштыру.

Студентлар өчен бу донорлык темасына чуму булды, аларны донациягә әзерләячәкләр, ә бу үз чиратында кан хезмәте системасында яшь донорлар җитмәү проблемасын хәл итүдә ярдәм итәчәк.