«ЭкоНива-АПК Холдинг» ҖЧҖ һәм «Алабуга» МИЗ

18 февральдә 3-4 курс студентлары Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгы, «ЭкоНива-АПК Холдинг» ҖЧҖ, «Алабуга» МИЗ вәкилләре белән очраштылар. Очрашуда холдинг предприятиеләрендә җитештерү практикасын узу һәм эшкә урнашу мөмкинлеге турында да сүз барды. Катнашучылар алдында ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгы оешмалары презентациясен күрсәттеләр.

Россия-Германия компанияләре төркеме «ЭкоНива-АПК Холдинг» ҖЧҖ – Россиянең алдынгы аграр холдингы, Россиядә һәм Европада иң эре сөт җитештерүче. Иң мөһим моментларның берсе – практикага чакыру, проектларда, «ЭкоНива-Студент» стипендия программаларында катнашу булды.

Сорауларга өстәмә мәгълүмат һәм җавапларны сез рәсми сайтта таба аласыз www.ekoniva-apk.ru ; электрон почта praktika. ekoniva-apk.com ; социаль челтәрләр vk.com/ekonivaapk ; персонал буенча менеджер Антонина Савощенко 8930-418-66-19 antonina.savoshchenko@ekoniva-apk.com

«Алабуга» «Алабуга» МИЗ 2005 елның 21 декабрендә ТР оештырылган. Ул барлык юнәлешләр буенча да диярлек практика узу өчен урыннар тәкъдим итте, алга таба эшкә урнашырга мөмкин, актив һәм кызыксынган студентларны, Казан ДАУ тәмамлаучыларны хезмәттәшлеккә чакырды.

Барлык сораулар һәм тәкъдимнәр белән Алабуга шәһәре, «Алабуга» МИЗ территориясе, Ш-2 ур., корп 4/1, а/я 125 адресы буенча мөрәҗәгать итәргә мөмкин. Горобенко Эвелина Валерьевна Тел.+7(85557)590-06, +7(919)630-11-60, электрон почта egorobenko@alabuga.ru рәсми сайт www.alabuga.ru

Кунаклар алдында ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының инфраструктура үсеше һәм җитештерү эшчәнлеге буенча проректоры Наил Нурулла улы Хәмидуллин, ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Мәгариф һәм инновацион технологияләр бүлеге башлыгы Рузалина Роберт кызы Вәлиуллина чыгыш ясады. 2020 елда мәктәпне тәмамлаучыларны эшкә урнаштыру мәсьәләләре күтәрелде, авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә актуаль вакансияләр тәкъдим ителде. Җыелганнарга университет студентлары һәм аны тәмамлаучылар өчен дәүләт ярдәме чаралары турында сөйләделәр.

Очрашуда шулай ук механикалаштыру һәм техник сервис Институты директоры Яхин Сергей Мирбатович, агрономия факультеты деканы Сержанов Игорь Михайлович, югары уку йортына кадәрге әзерлек һәм эшкә урнашу Үзәге җитәкчесе Фәссахова Гүзәл Рәфкать кызы катнашты.