«Энергияне сак тотуда алдынгы технологияләр» бөтенроссия олимпиадасы нәтиҗәләре

2020 елның 8-11 декабрендә Казан дәүләт энергетика университетында «Энергияне сак тотуда алдынгы технологияләр» Бөтенроссия студентлар олимпиадасының йомгаклау этабы узды.

Йомгаклау этабында Россия югары уку йортларында белем алучы 3-4 курслар бакалавриат һәм 1-2 курс магистратура студентлары катнашты.

«Энергияне сак тотуда алдынгы технологияләр» Бөтенроссия студентлар олимпиадасының йомгаклау этабында катнашучылар арасында Казан ДАУ командасы да бар иде. Аның составына Дәүләтшин Р. Р., Зыятдинов Р. Ш., Фәйзуллин Р. А., Вәлиуллин И. А. һәм Гильмуллин И. Т.. Команда җитәкчесе – өлкән укытучы Иванов Б. Л..

Конкурс биремнәрендә «Җылылык белән тәэмин итү», «Электр белән тәэмин итү», «Газ белән тәэмин итү», «Гидравлика» һәм «Су белән тәэмин итү» дисциплиналары буенча тестлар һәм бурычларны хәл итү бар иде. Олимпиада нәтиҗәләре буенча безнең команда өченче урынны алды һәм Диплом белән бүләкләнде.