Ежевский Александр Александрович исемендәге V Милли премия

«Росспецмаш» Махсус техника һәм җиһазлар җитештерүчеләрнең Россия ассоциациясе (алга таба – «Росспецмаш» Ассоциациясе) 2017 елда бакалавриатның 2-4 курс һәм 2-5 курс студентлары арасында Александр Александрович Ежевский исемендәге милли премиягә конкурс оештырды.

Студентлар авыл хуҗалыгы машиналарын эшләү һәм конструкцияләү белән бәйле белгечлекләр буенча укырга тиеш. Дәгъва кылучыларны бәяләү өчен төп критерийлар: укуда һәм фәнни тикшеренүләрдә югары нәтиҗәләр, югары уку йорты тормышында актив катнашу.

Конкурс нәтиҗәләрен игълан итү ел саен 3 ноябрьдә – Александр Александровичның туган көнендә үткәрелә. Гаризалар һәм студентларның конкурс эшләре 2021 елның 23 августыннан 22 сентябренә кадәр кабул ителәчәк.

А.А. Ежевский исемендәге премиянең стратегик партнеры – «Ростсельмаш «КЗ» ҖЧҖ. Конкурс лауреатларын бүләкләү тантанасы ноябрь аенда аның Ростов-на-Дону шәһәрендәге мәйданчыгында узачак.

Быел конкурс турындагы Нигезләмәдә конкурска бирелә торган фәнни эшләр өлкәсе ачыкланды. “Үсемлекчелек һәм терлек азыгы җитештерү өчен заманча авыл хуҗалыгы машиналарын, җиһазларын, узелларын һәм агрегатларын конструкцияләүгә бәйле тикшеренүләр”.

prilozhenie-1.-prikaz-o-provedenii-konkursa-2021 Скачать

prilozhenie-2.-polozhenie-o-konkurse-2021 Скачать