Huawei компаниясе студентларны Huawei Cmp 2021 региональ фестивальләрендә катнашырга чакыра

Мәскәү, Россия, 22 октябрь. Huawei Cmp 2021 Евразия ярышлары кысаларында Huawei компаниясе Россиянең биш шәһәрендә әйдәп баручы югары уку йортларында бер көнлек региональ фестивальләр оештыра. Программада-компания экспертларыннан лекцияләр, кыйммәтле призлар белән викториналар һәм Huawei вәкилләре белән әңгәмә — Huawei Cmp 2021 нең беренче этабында Россия һәм БДБ илләреннән 12000нән артык студент һәм яшь белгеч катнаша инде.

Региональ фестивальләр-Huawei Cup ярышларының аерылгысыз өлеше. Huawei компаниясе аларны илнең төрле төбәкләрендә әйдәп баручы югары уку йортлары базасында ярышларның беренче этабы белән параллель рәвештә үткәрә. Казан (Идел буе) федераль университетында Huawei Cup региональ фестивале 29 октябрьдә узачак. Фестивальләр Мәскәү һәм Екатеринбург шәһәрләрендә узды, шулай ук Новосибирск һәм Санкт-Петербургта планлаштырыла.

Региональ фестивальләрдә катнашу өчен мәгълүмати-коммуникацион технологияләр белән кызыксынучы студентлар һәм яшь белгечләр чакырыла. Фестиваль программасы ИКТның актуаль юнәлешләре буенча Россиядәге Huawei экспертларыннан лекцияләр үз эченә ала.

Шулай ук фестиваль кунаклары үзләренең белемнәрен онлайн-викторинада сыный алачак, һәм иң яхшы нәтиҗәләр күрсәткән катнашучылар кыйммәтле призлар алачак һәм Huawei Cup 2021 ярышларының икенче этабына чакырылачак. Моннан тыш, фестиваль барышында катнашучылар карьера мөмкинлекләре буенча Huawei компаниясе вәкилләреннән консультация ала алачаклар. Шәхсән катнаша алмаучылар өчен Huawei Cmp 2021 рәсми сайтында төбәк фестивальләре битендә онлайн-трансляция оештырылачак.

У.Сай, Huaweiның Евразиядәге вице-президенты: “1997 елда Huawei Россиядәге вәкиллеккә нигез салынганнан бирле, Россия югары уку йортлары белән тыгыз партнерлыкны үстерә, шуның белән ИКТ өлкәсендә мәгариф үсешенә ярдәм итә. Безнең хезмәттәшлекнең бер мисалы-Huawei Cup ярышларын без җиденче ел рәттән уздырабыз һәм 2020 елда анда Россиянең төрле төбәкләреннән 20 меңнән артык студент катнашты. Төбәк фестивальләрен уздыру безнең ярышларның күркәм традициясенә әверелде. Төбәк фестивальләре йөзләгән талантлы студентны җыя, алар ИКТ өлкәсендә үз-үзләрен күрсәтү өчен яңа мөмкинлекләр эзли.

Huawei студентларны компаниянең әйдәп баручы экспертлары белән таныштырырга, аларга өр-яңа трендлар һәм технологияләр турында мәгълүматны шул белгечләрдән алу мөмкинлеген бирергә шат”.

29 октябрьдә Казанда төбәк фестивалҗдә катнашу өчен Huawei Cup 2021 сайтында алдан теркәлү узарга кирәк.