Игълан

Яшь гаилә “Клуб-шәһәрчеге” проекты эш кысаларында «Россия яшьләре» Яшьләр эшләре федераль агентлыгы ярдәмендә  чакырылган белгечләр белән дәресләр дәвам итә. Бу этапта алар белән бер үк вакытта психолог Э.А. Кузнецова белән студентлар арасында шәхси консультацияләр оештырылды. Студентлар белгечкә килеп туган кыенлыклар, үсеш буенча һәм гомумән психологиягә бәйле сораулар белән мөрәҗәгать итәләр. Студентка нәрсәгә әзер булырга кирәк? Башта белгеч ике як өчен дә уңайлы көн һәм вакыт тәкъдим итә. Аннары студентка ачык әңгәмәгә мораль яктан әзерләнергә кирәк. Гадәттә консультация 1-1,5 сәгать алып тора. Әгәр ихтыяҗ туа икән, психолог кабат очрашырга һәм башланган эшне дәвам итәргә тәкъдим итә. Очрашудан соң яңа мәгълүматны аңларга, аны кабул итәргә мөмкинлек булсын өчен үз вакытыңны дөрес планлаштырырга кирәк. Бу этапларны үтәгәндә, теләгән үзгәрешләр гарантияләнә.