III Халыкара фәнни-гамәли конференция «Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек куркынычсызлыгы:

26 майда икътисад Институтының 60 еллыгына багышланган «Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек иминлеге: технологияләр, инновацияләр, базарлар, кадрлар» III Халыкара фәнни-гамәли конференциясенең пленар утырышы узды.

Конференция 26-28 май көннәрендә FAO/БМОның азык-төлек һәм авыл хуҗалыгы оешмасы ярдәмендә узачак.

Yüzüncü Yıl Universty/ВАН университеты (Төркия))

LOGO (Алмания)

AMAZONEN-WERKE H (Алмания)

Конференцияне оештыручылар: РФ Авыл хуҗалыгы министрлыгы, ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, Казан ДАУ, Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясе, Самара ДАУ, Ульяновск ДАУ, Вагенинген университеты, Нидерланд, Ван университеты, Төркия.

27 һәм 28 майда конференция үз эшен секцияләр буенча дәвам итәчәк:

1. Авыл хуҗалыгын Цифрлаштыру шартларында аграр икътисадны үстерү һәм кадрлар белән тәэмин итү.
  2. АПКның техник һәм технологик базасын модернизацияләүнең актуаль проблемалары һәм аларны хәл итү юллары.
  3. Аграр фәннең заманча алымнары һәм азык-төлек куркынычсызлыгын тәэмин итүдә инновацион технологияләр.
  4. Авыл һәм урман хуҗалыгында табигый ресурслардан рациональ файдалану.
  5. Ветеринария һәм зоотехниянең актуаль мәсьәләләре, авыл хуҗалыгы продукциясен җитештерү һәм эшкәртү биотехнологияләре.