“Икътисадның стратегик үсеше шартларында бухгалтер исәбе һәм аудитның актуаль проблемалары” темасына яшь галимнәрнең Бөтенроссия (милли) фәнни-гамәли конференциясе

2020 елның 20 маенда 9.30 сәгатьтә икътисад Институтының бухгалтерлык исәбе һәм аудит кафедрасы базасында яшь галимнәрнең «Икътисадның стратегик үсеше шартларында бухгалтерлык исәбе һәм аудитның актуаль проблемалары» дигән Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе узды, анда 70тән артык кеше катнашты. Сәламләү сүзе белән авыл хуҗалыгы фәннәре докторы, профессор, Казан ДАУның фәнни-инновация эшчәнлеге белән идарә итү башлыгы Кәлимуллин М. Н. чыгыш ясады, ул студентларның хәтта үз-үзеңне изоляцияләү шартларында да катнашуның мөһимлеген ассызыклады һәм бухгалтерлык исәбе һәм аудит кафедрасының бакалаврлар һәм магистрларының фәнни даирәдә зур активлык күрсәтүен билгеләп үтте. Аннары икътисад фәннәре докторы, профессор, Казан ДАУның «Бухгалтерлык исәбе һәм аудит» кафедрасы мөдире Г. С. Клычова чыгыш ясады. Студентлар докладлар белән рус һәм инглиз телләрендә чыгыш ясадылар. 10нан артык чыгыш ясаучы тыңланды, алга таба эш секцияләр буенча дәвам итте. Барлык чыгыш ясаучыларга да конференциядә актив катнашкан өчен грамоталар тапшырылачак.