Кабул итү кампаниясенең иң кызган вакыты

Хәзер кабул итү комиссиясе әгъзаларының кызу вакыты: гаризалар кабул итү, документлар рәсмиләштерү, шәхси эш формалаштыру, шәхси кабинет аша дистанцион тапшыруда ярдәм итү.

11 июльгә көндезге уку формасын әзерләүнең барлык юнәлешләре буенча 450 дән артык гариза кабул ителгән, читтән торып 220дән артык гариза кабул ителгән. Абитуриентларның 230 артык гаризасы Дәүләт хезмәтләре Порталында «Югары уку йортына онлайн керү» супер сервисы аша бирелгән.

Бакалавриат программалары буенча укырга керүче абитуриентлар ягыннан яңа укыту профильләренә кызыксыну күренә.

Авыл хуҗалыгында агроном-биотехнолог, үсемлекчелек продукциясен җитештерүгә һәм эшкәртүгә биотехнология алымнарын эшли һәм кертә. Яңа биопрепаратлар һәм продуктлар булдыра. Агрономия һәм биотехнология өлкәсендә фәнни тикшеренүләр үткәрә.

Әлеге профильне тәмамлаучылар инженерлар һәм технологик процессларны автоматлаштыру һәм роботлаштыру буенча әйдәп баручы белгечләр булып эшли, ышанычлы эксплуатация, идарә итүнең автомат системаларын хезмәт күрсәтү һәм ремонтлау, заманча аппарат-техник һәм программа чаралары булдыра, идарә итүнең заманча системаларын проектлау, тикшерү, техник диагностикалау үткәрә алалар.

Уку барышында студентлар «Microsoft Office», «1С», «Project Expert», «Аудит Эксперт» программалары пакетларын, мәгълүмат базаларын һәм белем базаларын проектлау технологияләрен, Microsoft Windows, Unix, Linux операцион системалары белән эшләргә өйрәнәләр, C, C++ телләрендә программалаштыру буенча әзерлек алалар.

Бу профиль буенча диплом мәгълүматны исәпкә алуны автоматлаштыру һәм яклау, икътисадның төрле өлкәләрендә цифрлы технологияләр кертү, җитештерү процессларын проектлау һәм автоматлаштыру өлкәсендә эш гарантияли.

Казан ДАУ булачак студентларга менә дигән инфраструктура, заманча уку корпуслары, кызыклы лекцияләр һәм семинарлар, мастер-класслар, яңа җиһазлар белән җиһазландырылган лабораторияләрдә һәм үзәкләрдә мавыктыргыч экспериментлар, грантлар конкурсларында җиңүләрдән шатлык һәм аларны тормышка ашыру буенча иҗади хезмәтләрдән канәгатьләнү тәкъдим итә ала. Безнең университетта бик күп спорт секцияләре, иҗат түгәрәкләре һәм студияләре, КВН командалары, «Тургай» уникаль студентлар театры эшли. Университет студентлары карамагында – заманча студентлар тулай тораклары, спорт мәйданчыклары һәм «Тулпар» комплексы. Университетның халыкара абруе арта, АКШ, Австралия, Германия, Голландия, Канада, Словакия һәм башка чит ил университетлары белән уңышлы элемтәләр урнаштырылган һәм сезнең академик алмашуларда катнашу мөмкинлеге бар.

Документларны кабул итү вакытын игътибар белән өйрәнегез!

Казан ДАУның кабул итү кампаниясе 24 августка кадәр дәвам итәчәк. БДИ нәтиҗәләре буенча көндезге укуның бюджет һәм коммерция урыннарына бакалавриат, специалитетлар әзерләүче юнәлешләргә керүче абитуриентлар документларны 18 августка кадәр тапшырырга мөмкин. 3 августта магистратура һәм аспирантурага керү өчен документлар кабул итү тәмамлана.

Документлар бирү буенча сорауларны Казан ДАУның кабул итү комиссиясенә бирә аласыз: 8 (843) 567-46-30; 8(843) 236-66-71, 89600-567-667 (WhatsApp) яки электрон почта аша priem@kazgau.com . Казан ДАУ кабул итү комиссиясенең җаваплы сәркатибе – Гүзәл Фәссахова.

Укырга керү өчен документларны түбәндәге ысуллар белән тапшырырга мөмкин:

Беренче вариантны сайлаучылар өчен без шәхси кабинет белән эшләү буенча инструкция әзерләдек (Инструкцию по работе с Личным кабинетом )

Укуларын коммерция нигезендә караган барлык абитуриентларга 2020 елда керә торган түләүле белем бирү хезмәтләре күрсәтү турында килешүләр бирүгә Онлайн-теркәлү узарга кирәк (Онлайн-регистрацию на выдачу договоров об оказании платных образовательных услуг для поступающих в 2020 году).

Кабул итү комиссиясе телефоны: 8 (843) 567-46-30, 8 (843) 236-66-71.

WhatsApp һәм Telegram : 8-9600-567-67.

E-mail: priem@kazgau.com, kazangau@mail.ru

instagram.com/priem_kazgau/     vk.com/priem_kazgau

Эш вакыты: дүшәмбе-җомга 8:00 – 16:00 кадәр (12:50-13:30 төшке аш), шимбә 8:00 – 12: 00 кадәр, төшке ашсыз.

Керү өчен әзерлек юнәлешләрен сайлау белән сезгә консультация төркеме вәкиле ярдәм итәчәк:

– агрономия факультеты юнәлешләре буенча – биотехнологияләр, терлекчелек һәм химия кафедрасы доценты Шәймәрданова Әлфия Әзһәм кызы, телефон: 8-905-024-89-67.

– механикалаштыру һәм техник сервис институты юнәлешләре буенча – трактор, автомобильләр һәм энергетика җайланмалары кафедрасының өлкән укытучысы Нурмиев Азат Әхиәр улы, телефон: 8-927-246-96-09.

– «Ландшафт архитектурасы», «Экология һәм табигатьтән файдалану» юнәлешләре буенча – урман тармагының таксация һәм икътисад кафедрасы доценты Галиуллин Илфир Равил улы, телефон: 8-987-231-90-70.

– «Икътисад», «Менеджмент», «Сыйфат белән идарә итү» юнәлешләре буенча – авыл хуҗалыгы җитештерүен оештыру кафедрасының өлкән укытучысы Лилия Валерик кызы Михайлова, телефон: 8-917-888-44-86.

– «Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлеше буенча – авыл хуҗалыгы җитештерүе белән идарә итү кафедрасы доценты Чулпан Маликовна Куракова, телефон: 8-987-420-80-87.

Казан дәүләт аграр университетына укырга килегез!

2020 елгы абитуриентлар, без сезне, көтәбез!