Кайгы уртаклашу

Газизуллин Әхмәдулла Һади улы вафатына бәйле рәвештә кайгы уртаклашу.

Казан дәүләт аграр университеты җитәкчелеге һәм коллективы Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының Атказанган урманчысы, фән һәм техника өлкәсендә Татарстан Республикасы Дәүләт премиясе лауреаты Газизуллин Әхмәдулла Һади улының вакытсыз вафатына бәйле рәвештә кайгы кичерә.

Эшкә иҗади якын килү һәм җитештерү белән тыгыз хезмәттәшлек нәтиҗәсендә Газизуллин А.Х. урман кисүнең прогрессив методларын эшләде һәм җитештерүгә кертте, Казан дәүләт аграр университетының урман хуҗалыгы һәм экология факультетын булдыручыларның берсе булды. Ул Саба урман селекция-орлыкчылык үзәге базасында in-vitro микроклон үрчү лабораториясен оештырды һәм җитәкләде. Урман белеме, урман белеме һәм урманнан файдалану өлкәсендә 250 дән артык фәнни һәм фәнни-методик эшләр авторы. Аның күпьеллык һәм намуслы хезмәте «Татарстан Республикасы алдындагы казанышлары өчен» ордены һәм күп кенә медальләр, «РСФСР урман байлыкларын саклау һәм арттыру өчен» билгесе белән бүләкләнгән. Күренекле педагог тарафыннан аның эшен дәвам итүче галим урманчылар, урман белгечләре, ТР һәм РФ урман учреждениеләре җитәкчеләре һәм урманчылары тәрбияләнгән.

Туган-тумачаларынын, якыннарынын тирән кайгысын уртаклашабыз. Газизуллин Әхмәдулла Һади улы турындагы якты истәлек безнең йөрәкләрдә мәңге сакланыр.