«Казан дәүләт аграр университеты» ЮҺББ ФДБМУның урман хуҗалыгы һәм экология факультеты хезмәткәрләре тарафыннан эшләнгән экология буенча профильле программа эшли башлады

«2015-2023 елларга Татарстан Республикасында талантларга стратегик идарә итү» дәүләт программасын һәм хезмәттәшлек турында 28.05.2009 елдагы 20 номерлы килешүне гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасы Хөкүмәте һәм «Талант һәм уңыш» мәгариф фонды арасында хезмәттәшлек турында килешү, Татарстан Республикасында сәләтле балаларны һәм талантлы яшьләрне ачыклау һәм аларга ярдәм итү буенча республика үзәге «Сириус» белем бирү үзәге моделе буенча 2021 елның 1 маенда «Казан дәүләт аграр университеты» ЮҺББ ФДБМУның урман хуҗалыгы һәм экология факультеты хезмәткәрләре тарафыннан эшләнгән экология буенча май профильле программасын башлап җибәрде.

Программада катнашучылар алдында «Экология һәм рациональ файдалану» темасына лекция белән профессор Мусин Харис Гайнетдин улы чыгыш ясады. Программаның максаты – Татарстан Республикасында биологик дисциплиналарны өйрәнүдә күренекле сәләтләр күрсәткән яшьләрне ачыклау, үстерү һәм һөнәри ярдәм күрсәтү.