Казан ДАУ һәм Россельхозбанк АҖ видеоконференциясе

Бүген 2020 елның 6 маенда Казан ДАУ һәм Россельхозбанк АҖ вәкилләренең видеоконференциясе узды. Әлеге конференциядә Казан ДАУ ректоры Вәлиев Айрат Рәсим улы, икътисад Институты директоры Низаметдинов Марат Мингали улы, икътисад Институты директоры урынбасары Парфенова Ксения Александровна, шулай ук икътисад Институтының 3 нче курс студентлары катнашты. Россельхозбанк АҖнең Татарстан филиалын кече һәм урта бизнес клиентлары белән эшләү бүлеге башлыгы вазыйфаларын башкаручы Хәбибуллин Линар тәкъдим итте.

Кредитлар алганда авыл хуҗалыгы формированиеләренең финанс эшчәнлеген анализлау һәм документлар җыю буенча очрашу темасы очраклы гына сайланмаган, чөнки әлеге мәсьәлә хәзер бик актуаль. Шулай ук банк филиалында Казан ДАУ студентларының җитештерү практикасы өлешендә хезмәттәшлек итү, эшкә урнашканда һәм ташламалы ипотека кредиты турында фикер алыштылар.

Россельхозбанк АҖ вәкилләре белән мондый нәтиҗәле очрашулар безнең өчен традициягә әверелде. Практик тәҗрибә чыгарылыш сыйныф укучыларына булачак һөнәр сайларга һәм теоретик белемнәрен кулланырга ярдәм итә. Алга таба да хезмәттәшлеккә өметләнәбез!