Казан ДАУ Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты (КДАТУ) белән хезмәттәшлек турында килешүгә кул куйды

Бүген, Казан ДАУ делегациясенең КДАТУга визиты кысаларында ике югары уку йорты арасында хезмәттәшлек турында килешү имзаланды. Казан ДАУ делегациясе составында ректор Вәлиев А. Р., беренче проректор-укыту-тәрбия эшләре буенча проректор Җиһаншин Б. Г., фәнни һәм халыкара эшчәнлек буенча проректор Низамов Р. М., икътисад Институты директоры Низаметдинов М. М., ИМТС деканы Яхин С. М., агрономия факультеты деканы Сержанов И. М., стратегик планлаштыру һәм җәмәгатьчелек белән элемтә үзәге директоры Нәҗметдинова Ф. Т. булдылар. КДАТУ ректоры Низамов Р.К., белем бирү эшчәнлеге буенча проректор Вилданов И. Э. һәм фәнни-тикшеренү эшчәнлеге буенча проректор Вдовин Е. А. фәнни-эксперименталь лабораторияләр һәм класслар буенча танып-белү экскурсиясе үткәрделәр, индустриаль партнерлар белән уңышлы хезмәттәшлек һәм студентларның җитештерү практикасын оештыру турында сөйләделәр.