Казан ДАУ ландшафт дизайны Үзәге Казан халкын утырту материалы белән тәэмин итәргә әзер. Аңа бүлмә гөлләре, җәйге күпьеллык чәчәкләр, декоратив агачлар һәм куаклар, җиләк-җимеш агачлары һәм куаклары керә.

Ландшафт дизайны Үзәге агрономия факультеты һәм урман хуҗалыгы һәм экология факультеты студентларын гамәли укыту өчен булдырылган.

Территориянең гомуми мәйданы 3 га тәшкил итә. Үзәк базасында 650 кв.м мәйданлы теплица комплексы, микробиология лаборатория комплексы, яшелчә саклау урыны, склад бүлмәләре, уку сыйныфлары, сугару системасы бар.

Әле узган ел биредә тәҗрибәле укытучылар һәм белгечләр җитәкчелегендә Казан ДАУ студентлары практика уздылар. Санитар-эпидемиологик вәзгыять уңай якка  үзгәргәч, практика тулы күләмдә яңартылачак.